Logo - Věčná naděje VSTUPENKY
English

Aktuality

6. 10. 2021
Spustili jsme prodej vstupenek na podzimní program festivalu

Věčná naděje, festival s unikátním posláním zaměřující se na prezentaci hudebních skladatelů tvořících v hrůzných podmínkách koncentračních táborů, odhaluje podzimní program čtvrtého ročníku. Během října a listopadu zvou organizátoři na koncerty, přednášku a literární čtení ve výjimečných prostorách.  Ve spolupráci s projektem Musica non grata zahájí festival 24. října ve Státní opeře, dále proběhne v […]

Číst více
28. 5. 2021
Dorůžka - Fischmann - Novák ze Španělské synagogy na youtube i na vlnách Českého rozhlasu

Záznam koncertu Dorůžka - Fischmann - Novák představují nepoznané písně židovských autorů ze dne 25. dubna naleznete na festivalovém youtube kanálu a také na vlnách Českého rozhlasu Vltava Přejeme příjemné sledování i poslech!    

Číst více
25. 3. 2021
Již dnes naleznete na našem youtube kanálu záznam prvního letošního koncertu festivalu Věčná naděje!

Koncert jsme natáčeli 13. března 2021 v pražské modlitebně Církve českobratrské evangelické na pražských Vinohradech. V provedení předních českých hudebníků - houslisty Jiřího Vodičky, klarinetisty Irvina Venyše, klavíristy Martina Kasíka a violoncellisty Jiřího Bárty - zazněla Ukolébavka Gideona Kleina, 5. violoncellová suita Johanna Sebastiana Bacha a Kvartet ke konci času Oliviera Messiaena. Koncert uvedla Eva […]

Číst více
9. 3. 2021
Věčná naděje 2021 v médiích a podcastu

Březnové číslo časopisu My50 Plus přináší obsáhlý článek o jarním festivalovém programu. Spoluzakladatelka Fondu Věčná naděje, právnička Dr. Martina Jankovská promluvila v podcastu Tomáše Nezmeškala s názvem Oldschooler’s.

Číst více
25. 2. 2021
Ohlašujeme první koncerty jarní sezóny 2021

Vzhledem ke covidové pandemii se nemůžeme osobně sejít na koncertu 13. března v pražské modlitebně Církve českobratrské evangelické na Vinohradech.

Číst více
25. 2. 2021
Uvádíme dokument Terezínští autoři

Festival Věčná naděje nepřináší jen hudbu, ale také přednášky či divadelní vystoupení. Letos jsme představili veřejnosti dokument Terezínští autoři, který přibližuje nejen hudbu období nesvobody, život a dílo skladatelů Pavla Haase, Hanse Krásy či Gideona Kleina, ale také činnost Nadačního fondu Věčné naděje.

Číst více
3. 10. 2020
Festival Věčná naděje dá klasice naději. Ale až v únoru.

 V souladu s nejnovějšími opatřeními Vlády ČR proti šíření coronaviru se celý festival Věčná naděje přesouvá na pozdější dobu. Zároveň se přesune také představení dětské opery Brundibár a koncert v Zrcadlové kapli Klementina, které se měly odehrát v rámci festivalu dne 24. 10. Do programu přehlídky nejen terezínských autorů zasáhla podzimní vlna pandemie fatálně: koncerty byly naplánované od 13. […]

Číst více
31. 8. 2020
Když je člověk svůj, nemá co ztratit

Mladá dirigentka Jana Mimrová bude řídit zahajovací koncert Věčné naděje
Své prostřední jméno má po patronce hudby. Ale nejen to předurčilo dráhu šestadvacetileté dirigentky Jany Cecilie Mimrové. Narodila se v České Třebové, kde vyrostla v hudebním prostředí– otec je houslista a dirigent, maminka pianistka, oba též její pedagogové.

Číst více
© 2021 Nadační fond VĚČNÁ NADĚJE
Varšavská 714/38, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Kontaktní e-mail: info@vecnanadeje.org
+420 721 585 178 (Irma Mrázková, ředitelka festivalu)