VSTUPENKY
EnglishVěčná nadějej Logo

Aktuality

3. 10. 2020
Festival Věčná naděje dá klasice naději. Ale až v únoru.

 V souladu s nejnovějšími opatřeními Vlády ČR proti šíření coronaviru se celý festival Věčná naděje přesouvá na pozdější dobu. Zároveň se přesune také představení dětské opery Brundibár a koncert v Zrcadlové kapli Klementina, které se měly odehrát v rámci festivalu dne 24. 10. Do programu přehlídky nejen terezínských autorů zasáhla podzimní vlna pandemie fatálně: koncerty byly naplánované od 13. […]

31. 8. 2020
Když je člověk svůj, nemá co ztratit

Mladá dirigentka Jana Mimrová bude řídit zahajovací koncert Věčné naděje
Své prostřední jméno má po patronce hudby. Ale nejen to předurčilo dráhu šestadvacetileté dirigentky Jany Cecilie Mimrové. Narodila se v České Třebové, kde vyrostla v hudebním prostředí– otec je houslista a dirigent, maminka pianistka, oba též její pedagogové.

31. 7. 2020
Věčná naděje součástí projektu Musica non grata

Dva koncerty a jedno představení festivalu nejen terezínských skladatelů Věčná naděje podpoří iniciativa Musica non grata – čtyřletý projekt financovaný ministerstvem zahraničních věcí Spolkové republiky Německo.

31. 7. 2020
Tváří festivalu je Vilém Veverka

Jeden z nejúspěšnějších českých instrumentalistů své generace, hobojista Vilém Veverka, se stal tváří letošního ročníku festivalu Věčná naděje. Se stejnou vášní, s jakou nekompromisně zkoumá limity svého nástroje, pokořuje tento umělec limity vlastní při výpravách do hor, z nichž vznikají unikátní fotografie.

31. 7. 2020
Operu Brundibár viděla v Terezíně jako dítě. Teď ji představí publiku.

Michaela Vidláková, rozená Lauscherová, byla spolu s rodiči transportována do Terezína v prosinci 1942. Krátce poté zde oslavila šesté narozeniny. Řízením náhod a díky odvaze se podařilo přežít jí i jejím rodičům, ne už širší rodině.

31. 7. 2020
Festival Věčná naděje ohlašuje program

Od 13. do 24. října budou mít posluchači možnost navštívit komorní i orchestrální koncerty, operní představení, jazzové vystoupení i večer se šansony, které přichystal festival Věčná naděje.

© 2021 Nadační fond VĚČNÁ NADĚJE
Varšavská 714/38, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Kontaktní e-mail: info@vecnanadeje.org
+420 721 585 178 (Irma Mrázková, ředitelka festivalu)