Logo - Věčná naděje VSTUPENKY
English

Festival Věčná naděje ohlašuje program

31. 7. 2020

Od 13. do 24. října budou mít posluchači možnost navštívit komorní i orchestrální koncerty, operní představení, jazzové vystoupení i večer se šansony, které přichystal festival Věčná naděje. „Každý koncert je zasazen do prostředí, které hudbě nejvíc sluší. Takže zveme posluchače do Jeruzalémské synagogy, Divadla Kolowrat nebo Zrcadlové kaple Klementina,“ říká dramaturg festivalu Petr Nouzovský. Celý program je k dispozici zde

Prologem bude recitál pianisty a skladatele Adama Skoumala v kostele sv. Vavřince. PhilHarmonia Octet v kostele sv. Šimona a Judy společně s barytonistou Romanem Janálem představí mimo jiné cyklus Chlapcův kouzelný roh Gustava Mahlera. Na své si přijdou také milovníci jazzu: vystoupí David Dorůžka se svým triem. A norská zpěvačka Bente Kahan si pro své vystoupení zvolila zhudebněnou poezii Ilse Weberové, která tragicky zahynula v plynové komoře. Závěrečný koncert v Zrcadlové kapli Klementina uvede mj. Kvartet pro konec času francouzského autora Oliviera Messiaena. Ten nebyl zvolen náhodou: skladatel jej komponoval v nelidských podmínkách zajateckého tábora za 2. světové války. „Ve spojení s Bachovou a Kleinovou hudbou půjde o polyfonií, emocemi, věčností a nadějí nabitý večer,“ těší se Petr Nouzovský.

Zahajovací koncert se odehraje 14. října ve Státní opeře Praha a vystoupí na něm členové orchestru této instituce. Stejně jako dva další koncerty jej Věčná naděje uspořádá za podpory projektu Musica non Grata – iniciativy vlády Spolkové republiky Německo, která má za cíl vrátit do oběhu jména autorek a autorů, jež byla vinou nacistického režimu téměř vymazána z paměti.

Vstupenky na festivalové koncerty jsou k dispozici v síti Ticketstream

© 2022 Nadační fond VĚČNÁ NADĚJE
Varšavská 714/38, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Kontaktní e-mail: info@vecnanadeje.org
+420 721 585 178 (Irma Mrázková, ředitelka festivalu)