Logo - Věčná naděje VSTUPENKY
English

Nadační fond

Účel nadačního fondu

a.     Rozvoj odkazu terezínských skladatelů a Gustava Mahlera a dalších autorů,  především živou interpretací a všemi dalšími formami, jakými jsou například soutěže, konference, udílení cen, výzkum, publikace, semináře, dílny, divadlo, výtvarné aktivity,

b.     propagace hudebního umění, zejména pořádání festivalu VĚČNÁ NADĚJĚ a všech doprovodných aktivit. Propagace umělecky hodnotné hudby, propagace evropské klasické hudby a evropských kulturních hodnot,

c.     podpora mladých umělců, začínajících hudebníků a mládeže se zájmem o kulturu, podpora přístupu znevýhodněných osob ve společnosti ke kulturním hodnotám.

Statutárním orgánem nadačního fondu je správní rada, jejímž členy jsou

Dr. Martina Janovská

Dr. Martina Jankovská

Spoluzakladatelka festivalu Věčná naděje je od roku 2020 členkou správní rady Nadačního fondu Věčná naděje. Vlastní profesí advokátka, od roku 2014 vede vlastní kancelář ExIure, dříve spolupracovala s mezinárodními advokátními kancelářemi v Brně a Praze.  Je autorkou odborných publikací a věnovala se popularizaci práva.

Ing. Michal Stachník

Ing. Michal Stachník

Od roku 2015 je generálním ředitelem společnosti Cisco Systems pro Českou republiku a od roku 2016 také pro Slovenskou republiku. Má více než 25 let zkušeností v oblasti IT byznysu.  V roce 2019 byl také zvolen členem představenstva Americké obchodní komory. Vystudoval počítačové vědy na Vysokém učení technickém v Brně.

Karl-Heinz Steffens

Karl-Heinz Steffens

Uznávaný německý dirigent a klarinetista je od roku 2019 šéf-dirigentem Státní opery Praha.

Započal hudební dráhu jako vynikající sólový klarinetista, působil na pozici prvního klarinetisty Bavorského rozhlasového symfonického orchestru a Berlínské filharmonie.

V minulosti byl hudebním ředitelem Opery v Halle, Norské národní opery a Německé státní filharmonie Porýní-Falc. Ta pod jeho vedením získala mnoho ocenění, mimo jiné cenu ECHO za nejlepší orchestr v roce 2015 za nahrávku díla B. A. Zimmermanna, v sezoně 2016/17 byla nominována na cenu německé Asociace hudebních vydavatelů Deutsche Musikverlegerverband za nejlepší koncertní program sezony.

Coby dirigent spolupracoval s mnoha předními evropskými orchestry a filharmoniemi.

Výroční zprávy

Ostatní dokumenty

Darovací smlouva.doc (61 kB)

© 2022 Nadační fond VĚČNÁ NADĚJE
Varšavská 714/38, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Kontaktní e-mail: info@vecnanadeje.org
+420 721 585 178 (Irma Mrázková, ředitelka festivalu)