VSTUPENKY
Věčná nadějej Logo

Program

Adam Skoumal – klavírní recitál

Kostel sv. Vavřince | 13. 10. 2020 | 19:30

Adam Skoumal – klavírní recitál

Johann Sebastian Bach: Largo ze Sonáty BWV 529 (úprava Samuil Feinberg)

Karel Berman: Reminiscence – Suita pro klavír sólo

(Okupace, Osvětim – továrna na mrtvoly, Sám–sám)

Felix Mendelssohn Bartholdy: Písně beze slov op. 4

Leoš Janáček: Sonáta 1.X.1905 („Z ulice“)

Josef Suk: Jaro op. 22a

Více informací a vstupenky
Vilém Veverka

Státní opera | 14. 10. 2020 | 19:30

Vilém Veverka – hoboj

Marie Fajtová – soprán

Jana Sýkorová – mezzosoprán

Miguel Cavalcanti – baryton

Jaroslav Březina – tenor

Pavel Švingr – bas

Orchestr Státní opery Praha

Jana Mimrová – dirigentka

Pavel Haas: Studie pro smyčce

Pavel Haas: Suita pro hoboj a smyčce (úprava Ondřej Kyas)

Furioso – Con fuoco – Moderato

Viktor Ullmann: Císař Atlantidy

„Von allem, wasgeschieht" (závěrečná árie Císaře)

Gideon Klein: Partita pro smyčcový orchestr (úprava Vojtěch Saudek)

Allegro – Lento – Molto vivace

Hans Krása: Suita z opery Brundibár (úprava David Matthews)

Allegro energico

Valse: Lento cantabile

Allegro vivace

Serenade: Moderato

Lento

Moderato tranquillo

Allegro molto à la marcia

Více informací a vstupenky
PhilHarmonia Octet

Kostel sv. Šimona a Judy | 16. 10. 2020 | 19:30

PhilHarmonia Octet (Vilém Veverka, Monika Fürbach Boušková – hoboj, Irvin Venyš, Karel Dohnal – klarinet, Ondřej Vrabec, Přemysl Vojta – lesní roh, Martin Petrák, Václav Vonášek – fagot)

Roman Janál – baryton

Gideon Klein: Divertimento pro dechové okteto

Gustav Mahler: Chlapcův kouzelný roh (úprava Tomáš Ille)

Více informací a vstupenky
Bente Kahan

Divadlo Kolowrat | 17. 10. 2020 | 19:30

Bente Kahan – zpěv, kytara
Adam Skrzypek – kontrabas

„Why is the World so silent“

Více informací a vstupenky
David Dorůžka

Jeruzalémská synagoga | 20. 10. 2020 | 19:30

Jazz v synagoze

David Dorůžka – kytara

Robert Fischmann – flétna

Martin Novák – perkuse

John Zorn: Netivot

Robert Fischmann: Malaqah

David Dorůžka: Shir HaMidbar

Chava Alberstein: Ikh shtey unter a bokserboym

Sutskever/Brudno: Unter Dayne Vayse Shtern

Charitonov/Harussi: Sh'chav beni

Kurt Weill: Liebeslied

Více informací a vstupenky
PhDr. Zuzana Peterová

Winternitzova vila | 21. 10. 2020 | 19:30

Život s hudbou v Terezíně

Přednáška doc. PhDr. Vojtěcha Blodiga, CSc., náměstka ředitele Památníku Terezín a PhDr. Zuzany Peterové o ghettu Terezín v době 2. světové války a o každodenním životě v této nelehké době a nelidských podmínkách.

Více informací a vstupenky
Jan Mráček

Zrcadlová kaple Klementina | 24. 10. 2020 | 19:30

Jan Mráček – housle 

Irvin Venyš – klarinet

Jiří Bárta – violoncello

Martin Kasík – klavír

Gideon Klein: Ukolébavka

Johann Sebastian Bach: Suita c moll č. 5 pro violoncello

Olivier Messiaen: Quattuor pour la fin du temps (Kvartet pro konec času)

Více informací a vstupenky
© 2020 Nadační fond VĚČNÁ NADĚJE
Varšavská 714/38, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Kontaktní e-mail: info@vecnanadeje.org
+420 721 585 178 (Irma Mrázková, ředitelka festivalu)