Logo - Věčná naděje VSTUPENKY
English

úterý 20. 10. 2020 | 19:30 | Jeruzalémská synagoga

Jeruzalémská synagoga
Nově vzniklá jazzová formace Davida Dorůžky představí původní tvorbu členů tria Dorůžka-Fischmann-Novák v kombinaci se známými díly Johna Zorna nebo Kurta Weilla. Jedinečnost koncertu podtrhne atmosféra Jeruzalémské synagogy.
Koupit vstupenky

David Dorůžka – kytara
Robert Fischmann – flétna
Martin Novák – perkuse

Program

John Zorn: Netivot 

Robert Fischmann: Malaqah 

David Dorůžka: Shir HaMidbar 

Chava Alberstein: Ikh shtey unter a bokserboym
 
Sutskever/Brudno: Unter Dayne Vayse Shtern

Charitonov/Harussi: Sh'chav beni 

Kurt Weill: Liebeslied

David Dorůžka

David Dorůžka

David Dorůžka (1980) začal hrát na kytaru v deseti letech a od čtrnácti let účinkoval s předními hudebníky na české jazzové scéně. Byl členem skupiny Eye of the Hurricane a tria Jaromíra Honzáka. V roce 1995 mu byla Českou jazzovou společností udělena cena „Talent roku“. V letech 1999 až 2002 žil Dorůžka v Bostonu ve Spojených státech, kde studoval skladbu a improvizaci na Berklee College of Music. Mezi jeho učiteli byli Joe Lovano, Mick Goodrick a George Garzone a Berklee udělila Dorůžkovi vedle plného stipendia také několik ocenění, např. Wayne Shorter Award a Jimi Hendrix Award. V létě 2000 se Dorůžka zúčastnil mistrovského kurzu pro mladé hudebníky v Aspen v Coloradu, kde jeho lektory byli mimo jiné Herbie Hancock, Brian Blade, Joshua Redman a Christian McBride. Od konce roku 2003 Dorůžka pobývá opět v Evropě a koncertuje především se svým triem a také s kvartetem se švédskou zpěvačkou Josefine Lindstrand.

Dorůžka se objevil na významných festivalech v USA (Monterey, Cleveland a další), Kanadě (Montreal), a v mnoha evropských zemích (festivaly ve Vienne, Kodani, Varšavě, Athénách a další). Mezi zeměmi, ve kterých účinkoval, jsou Spojené státy, Německo, Rakousko, Švýcarsko, Francie, Španělsko, Portugalsko, Dánsko, Švédsko, Řecko, Polsko a Slovensko. K seznamu hudebníků, s nimiž spolupracoval, patří Jorge Rossy, Django Bates, Tiger Okoshi, Perico Sambeat, Albert Sanz, Rodney Green, Orrin Evans, Kenwood Dennard, Phil Wilson, Greg Hopkins, Don Grusin a mnoho dalších.

Robert Fischmann

Robert Fischmann

Absolvoval Pražskou konzervatoř ve třídě prof. F. Malotína a během studia angličtiny a obecné lingvistiky na Filozofické fakultě se začal věnovat jazzové improvizaci, flétnám a studiu šířeji pojaté lidové hudby. Kromě příčné flétny Robert hraje na irské píšťaly, bulharský kaval či blízkovýchodní náj. Je členem skupin Nerez, Bran, Štěpánka Balcarová Septet, spolupracuje s Concept Art Orchestra, Jazz Dock Orchestra či s Lenkou Lichtenberg. Působí také jako frontman skupiny Bran, kde zpívá francouzsky, anglicky, bretonsky a česky.

Martin Novák

Martin Novak

Martin Novák (1983) se narodil v Ostravě a vyrůstal v Chrudimi, kde se od malička věnoval hudbě. Vystřídal několik hudebních nástrojů, ale nejvíc ho uchvátily bicí, na které hraje od 12 let. Prošel uměleckou školou a několika workshopy pod vedením učitelů jako Jaroslav Vašíček, Tom Bancroft, Martin Šulc či Jiří Slavíček. Později vystudoval také prestižní Jazz Institute Berlin pod vedením Johna Hollenbecka a Jima Blacka.

Od roku 2002 je Martin neodmyslitelnou součástí české hudební scény. Prošel kapelami Roman Pokorný Trio, Najponk Trio, Yvonne Sanchez, Jan Kořínek & Groove, Infinite Quintet, David Dorůžka Trio, Beata Hlavenková Trio, Steve Walsh Trio a další. V posledních letech u něj jazz nahradily spíše jiné žánry. V současnosti je k vidění na pódiích mj. s kapelami Robert Křesťan & Druhá Tráva, Lenka Dusilová, Vladimír Mišík, Jana Kirschner, Lanugo, Jaromír Honzák Quintet a další. Martin účinkuje na více než třiceti CD, z nichž několik získalo v posledních letech hudební ocenění Anděl.

© 2022 Nadační fond VĚČNÁ NADĚJE
Varšavská 714/38, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Kontaktní e-mail: info@vecnanadeje.org
+420 721 585 178 (Irma Mrázková, ředitelka festivalu)