Logo - Věčná naděje VSTUPENKY
English

25. 4. 2021 | Španělská synagoga

Dorůžka - Fischmann - Novák představují nepoznané písně židovských autorů 

LIVESTREAM


Živé vysílání druhého festivalového koncertu z dechberoucí nově zrekonstruované Španělské synagogy v Praze. V rámci jazzového večera vystoupí přední oceňovaný kytarista David Dorůžka, flétnista Robert Fischmann a bubeník Martin Novák s programem vlastních autorských skladeb i děl slavných světových hudebníků jako John Zorn, Chava Alberstein, Kurt Weill a další.

David Dorůžka – kytara

Robert Fischmann - flétna

Martin Novák - perkuse, bicí

Program:

  1. Adon Olam (traditional, arr. Robert Fischmann)
  2. Unter dayne vayse shter'n (Avraham Sutzkever-Avrom Brudno)
  3. The Bobover Wedding Niggun (traditional, arr. Robert Fischmann)
  4. Málaga (Robert Fischmann)
  5. Liebeslied (Kurt Weill)
  6. A Sukele a kleyne (traditional-Avrom Reisen/Robert Fischmann)
  7. Ikh Shtey unter a Bokserboyim (Chava Alberstein/Zhame Telesin)
  8. Shir HaMidbar (David Dorůžka)
  9. Sh'chav Beni (Emanuel Harussi/Shalom Charitonov)
  10. Netivot (John Zorn)

Nově vzniklá jazzová formace Davida Dorůžky představí původní tvorbu členů tria Dorůžka-Fischmann-Novák v kombinaci se známými díly Johna Zorna nebo Kurta Weilla. Jedinečnost koncertu podtrhne atmosféra Jeruzalémské synagogy.

David Dorůžka

David Dorůžka (1980) začal hrát na kytaru v deseti letech a od čtrnácti let účinkoval s předními hudebníky na české jazzové scéně. Byl členem skupiny Eye of the Hurricane a tria Jaromíra Honzáka. V roce 1995 mu byla Českou jazzovou společností udělena cena „Talent roku“. V letech 1999 až 2002 žil Dorůžka v Bostonu ve Spojených státech, kde studoval skladbu a improvizaci na Berklee College of Music. Mezi jeho učiteli byli Joe Lovano, Mick Goodrick a George Garzone a Berklee udělila Dorůžkovi vedle plného stipendia také několik ocenění, např. Wayne Shorter Award a Jimi Hendrix Award. V létě 2000 se Dorůžka zúčastnil mistrovského kurzu pro mladé hudebníky v Aspen v Coloradu, kde jeho lektory byli mimo jiné Herbie Hancock, Brian Blade, Joshua Redman a Christian McBride. Od konce roku 2003 Dorůžka pobývá opět v Evropě a koncertuje především se svým triem a také s kvartetem se švédskou zpěvačkou Josefine Lindstrand.

Dorůžka se objevil na významných festivalech v USA (Monterey, Cleveland a další), Kanadě (Montreal), a v mnoha evropských zemích (festivaly ve Vienne, Kodani, Varšavě, Athénách a další). Mezi zeměmi, ve kterých účinkoval, jsou Spojené státy, Německo, Rakousko, Švýcarsko, Francie, Španělsko, Portugalsko, Dánsko, Švédsko, Řecko, Polsko a Slovensko. K seznamu hudebníků, s nimiž spolupracoval, patří Jorge Rossy, Django Bates, Tiger Okoshi, Perico Sambeat, Albert Sanz, Rodney Green, Orrin Evans, Kenwood Dennard, Phil Wilson, Greg Hopkins, Don Grusin a mnoho dalších.

© 2022 Nadační fond VĚČNÁ NADĚJE
Varšavská 714/38, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Kontaktní e-mail: info@vecnanadeje.org
+420 721 585 178 (Irma Mrázková, ředitelka festivalu)