Logo - Věčná naděje VSTUPENKY
English

7. 11. 2021 | 11:00 | Stavovské divadlo

VSTUPENKY
Stavovské divadlo
Opera Brundibár Hanse Krásy o dětech a pro děti sice nebyla napsána v koncentračním táboře, dostalo se jí však v terezínském ghettu bezmála šedesáti repríz. Představení znamenalo důležitou zkušenost pro účinkující i diváky a Brundibár je dodnes nejhranější skladbou Hanse Krásy. Autentickou vzpomínkou uvede dopoledne Michaela Vidláková, která Brundibára v Terezíně zažila jako šestiletá.

Hans Krása: Brundibár

Koupit vstupenky

Obsazení

Aninka - Marie Hubatková
Pepíček - David Maxa
Brundibár - Michal Gregárek
Kočky - Veronika Čejková, Kateřina Měchurová, Anna Hodíková Psi - Nora Ripamonti, Dita Mazalová / Anika Štychová Vrabčáci - Bára Novotná, Karolína Tichá, Anna Králíčková, Anežka Hubatková Pekařka - Veronika Čejková Mlékařka - Kateřina Měchurová Strážník - Benjamin Poppy Zmrzlinář - Adam Kořínek
Pes - Anika Štychová
Klavír : Alina Říhová
Trubka : Marek Vajo
Flétna : Denisa Geislerová
Klarinet : Tomáš Čistecký, Adam Bydžovský
Violoncello: Josef Pražák, Viktor Vondráček
Housle: Andrea Burianová, Jan Šimůnek, Radka Preislerová, Martin Tupý, Pavla Michalová, Jaromír Štěpán Bicí : Jaromír Kubíček
Dirigent - Jan Chalupecký
Sbormistr - Anna Novotná Pešková
Režie - Jiřina Marková Krystlíková
Choreografie - Josef Kotěšovský
Kostýmy - Eliška Poulová
Produkce - Světlana Thierlová

Dětská opera Praha

Dětská opera Praha - Brundibál

Že je opera pro děti, že je baví a umějí ji zazpívat, dokazuje svou více než dvacetiletou aktivitou Dětská opera Praha (DOP). Soubor dětských a mladých sólistů studujících zpěv založila v roce 1999 sólistka opery Národního divadla v Praze a profesorka zpěvu na Pražské konzervatoři Jiřina Marková-Krystlíková. Děti nastudovaly mnoho operních programů, často v italštině nebo němčině. Vyhledávaná jsou CD, kde se nachází hity jako Česká mše vánoční J. J. Ryby, Mozartovy árie, písně z minioper Svěráka a Uhlíře, ale také Brundibára Hanse Krásy a hlavně celý cyklus Opera nás baví (také v podobě televizního seriálu). Inscenace Brundibár Hanse Krásy vyšla i na DVD.

S velkým ohlasem u diváků i odborné kritiky vystoupila DOP ve vídeňském Konzerthausu (2004) a v japonském Aiči na EXPU 2005 a též v Bayreuthu v červnu 2005. S inscenací Brundibára slavily děti úspěch na Evropských operních dnech v Paříži v opeře Bastille, v Teatro Comunale v Bologni a v Dortmundu.

© 2022 Nadační fond VĚČNÁ NADĚJE
Varšavská 714/38, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Kontaktní e-mail: info@vecnanadeje.org
+420 721 585 178 (Irma Mrázková, ředitelka festivalu)